10 najlepszych producentów paneli fotowoltaicznych

10 najlepszych producentów paneli fotowoltaicznych

Wysokiej Jakości Panele Słoneczne

Przy ogromnej ilości producentów paneli słonecznych dostępnych na rynku, osobom spoza branży trudno jest wybrać wysokiej jakości panele, które będą działać bezawaryjnie przez okres 25-lat. Należy podkreślić, że producenci paneli fotowoltaicznych najwyższej jakości wykorzystują najnowsze innowacje w dziedzinie ogniw fotowoltaicznych i opracowują niezawodne panele o najdłuższej żywotności i najwyższej wydajności.

Co to jest panel fotowoltaiczny Tier 1?

Popularnym terminem stosowanym przez firmy handlowe i producentów jest ocena „Tier 1”. Rating Tier został opracowany przez Bloomberg New Energy Finance Corporation i jest zasadniczo używany do oceny producentów paneli słonecznych pod względem stabilności finansowej. Niestety ranking Tier 1 nie oznacza, że ​​producent oferuje najwyższą wydajność lub jakość . Ponieważ większość uznanych producentów paneli jest obecnie klasyfikowanych jako Tier 1, ważniejszym jest wiedzieć, jak odróżnić wysokiej jakości i niezawodny panel za pomocą innych dostępnych informacji.

Panele monokrystaliczne LG Neon 2 wykorzystują wysokowydajne ogniwa typu N z 12 szynami z drutu

10 najlepszych producentów paneli fotowoltaicznych

Poniżej znajduje się lista najlepszych producentów paneli słonecznych w oparciu o jakość, niezawodność, wydajność i serwis, a także opinie profesjonalistów z branży energii słonecznej. Podsumowując, SunPower, LG, REC, Qcells i Winaico są ogólnie uważani za producentów najwyższej jakości paneli słonecznych, oferujących najlepszą obsługę, najdłuższe gwarancje, najwyższą wydajność i najniższą degradację przez cały okres użytkowania paneli.

 1. LG energy

 2. SunPower

 3. REC

 4. Q cells

 5. Winaico

 6. Trina Solar

 7. Jinko Solar

 8. Canadian Solar

 9. SunTech

 10. JA Solar

Istnieje jeszcze kilku innych cenionych producentów paneli popularnych w USA, Japonii i na całym świecie, którzy albo nie są dostępni albo są bardzo nowi. Oto krótka lista innych uznanych producentów paneli słonecznych.

 • Panasonic     

 • Phono Solar

 • LONGi Solar 

 • Seraphim

 • Risen Energy

 • Hyundai Solar

 • Tindo Solar

 

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *