Chroń planetę dzięki fotowoltaice

Słońce jest surowcem XXI wieku

WSPIERAMY CIEBIE W CAŁYM PROCESIE!


Niedobór surowców, degradacja środowiska i szkodliwość dla środowiska – to najbardziej oczywiste wady ropy naftowej, gazu ziemnego czy węgla. Do tego surowce kopalne, elektrownie wykorzystujące te surowce, a także centralne sieci zasilania prądem uzależniają nasze społeczeństwo od wielkich koncernów. Dlatego też tylko odnawialne źródła energii będą w stanie zapewnić w przyszłości ekologiczne i sprawiedliwe społecznie zaopatrzenie w energię. Energia jądrowa nie jest tu alternatywą, gdyż jest po pierwsze ryzykowna, a po drugie tak naprawdę droga. Nie jest ona również przyjazna dla środowiska ani odnawialna.

Przejście na ekologię i zamiana konwencjonalnej sieci energetycznej na panel słoneczny to odpowiedzialna decyzja.

Do tej pory pomogliśmy już tysiącom rodzin i firmom obniżyć rachunki za energię, wykorzystując energię słoneczną!

Dlatego nasz zespół profesjonalnych ekspertów ds. Energii słonecznej będzie mógł skonsultować się z Tobą w każdej sprawie dotyczącej paneli fotowoltaicznych, a następnie w ich instalacji!

Korzyści

Konsumenckie i komercyjne elektrownie słoneczne na dachu, a także elektrownie fotowoltaiczne na skalę przemysłową, zaczęły przyspieszać z powodu problemów z zaopatrzeniem w ropę naftową.

  • Używaj zasobów naturalnych i czystej energii
  • Długookresowe korzyści ekonomiczne
  • Stabilny system, nie wymagający obsługi,
  • Niski koszt, odpowiednio dopasowany do oczekiwań
Jaka moc instalacji jest dla mnie odpowiednia?

Pojedynczy panel fotowoltaiczny ma zazwyczaj ok. 1,6-2 m² i moc nominalną 300 – 400 Wat. By zapewnić prąd dla domu jednorodzinnego potrzeba kilkanaście takich paneli. Szczegółowe obliczenie powierzchni warto oprzeć o: zużycie prądu i moc paneli, na które chcesz się zdecydować. Do każdego projektu instalacji fotowoltaicznej podchodzimy indywidualnie, by dobrać jak najbardziej efektywnie zestaw fotowoltaiczny do możliwości budynku oraz potrzeb klienta (chcemy uniknąć dużego przewymiarowania instalacji, które spowoduje że klient nie wykorzysta całej wytworzonej energii elektrycznej).

Gdzie zamontować panele fotowoltaiczne?

Wszędzie, gdzie będą wystawione na działanie promieni słonecznych. Do każdej instalacji dobierzemy optymalny system mocowań. Najbardziej optymalny jest dach skierowany na południe, nachylony pod kątem 35°, ale to nie oznacza, że na innych dachach nie można instalować paneli fotowoltaicznych. Ułożenie paneli pod innym kątem lub odchylenie ich w kierunku wschód-zachód wygeneruje nieco straty, ale możemy to skompensować zastosowaniem mocniejszych paneli lub zwiększeniem ich ilości o kilka sztuk.

Czy fotowoltaika się opłaca?

Jest to jedno z najczęściej zadawanych pytań w kontekście budowy własnej instalacji fotowoltaicznej. Fotowoltaika to konwersja światła słonecznego na elektryczność – inaczej fotowoltaika przekształca światło w prąd elektryczny, wykorzystując efekt fotowoltaiczny. Wygenerowany przez panele prąd trafia następnie do falownika (inwertera), gdzie przekształcany jest w prąd zmienny, i po kablach zasila Twoją lodówkę, telewizor czy zmywarkę. Niewykorzystany na bieżąco wyprodukowany prąd trafia do sieci i zaczyna zasilać wszystkie domy w okolicy. Owa nadwyżka, zgodnie z prawem, następnie może wrócić do Ciebie bezpośrednio z sieci (80% lub 70% zależnie od mocy instalacji). Zazwyczaj zatem generując nadprodukcję w miesiącach letnich, bez problemu możesz wykorzystywać ją do zasilania domu również zimą. Wykorzystując opisaną technologię i system rozliczania z zakładem energetycznym nie ponosisz dodatkowych kosztów eksploatacyjnych a przy tym zbilansujesz energię. Płacisz raz za system i korzystasz z niego nawet 30 lat.