Jolywood

Jolywood Jest to firma powstała w 2008 roku specjalizująca się w innowacyjnych badaniach i wysokiej jakości produkcji modułów, ogniw i innych podzespołów fotowoltaicznych. Są największym producentem wielowarstwowej folii na tylną powłokę modułów, gdzie zajmują 30% ogólnego rynku. Na dzień dzisiejszy Jolywood jest największym na świecie producentem dwustronnych (bifacial) paneli półprzewodnikowych typu N. Zamontowano ponad 3000 MWp paneli tego typu produkowanych przez Jolywood.


Jollywood JW-D72N

Panele Jollywood JW-D72N  wyprodukowano w technologii Bifacial N-PERT. Oznacza to, że wykorzystane zostały wszelkie możliwe nowości technologiczne w branży fotowoltaicznej. Niezależne badania wykazały, że układ dwustronny (bifacial) daje najlepszy współczynnik wyprodukowanej energii na każdy kilowat mocy na instalacjach wolnostojących, ze względu na wysokie uzyski przy słabym nasłonecznieniu.

Rodzaj modułumonokrystaliczny krzem typu N
Znamionowa moc maksymalna390-415W
Sprawność (dla 405W)20.41%
Współczynnik temperaturowy Pmax-0,32%/°C
Voc-0,26%/°C
Ramaanodyzowane aluminium, Kolor srebrny
Wymiar1992 × 996 × 30 mm
Waga29,5 kg/szt
Okablowanie4 mm2, 300 mm, kompatybilne z MC4
Gwarancja12 lat produktu / 30 lat liniowej produkcji
Zastosowany system PERT (Passivated Emitter Rear Cell Totally Diffused) jest udoskonaloną wersją znanego do tej pory systemu PERC (Passivated Emitter and Rear Cell) zapobiegającego ucieczce elektronów z modułu. Do tej pory wykorzystywano głównie krzem krystaliczny typu P, zastosowany typ N jest nową technologią pozwalającą na uzyskanie wyższej sprawności panela.

Za swoje dwustronne panele typu N zostali nagrodzeni statusem CTF (Customer Testing Facility) przez organizację TÜV Nord Group, co oznacza, że przeprowadzony audyt pokazał ich duże zdolności w zarządzaniu oraz profesjonalne zdolności testowania produktów.
Niezależne testy przeprowadzone przez magazyn „PV Magazine” pokazały, że panele dwustronne posiadają najlepszy wskaźnik wyprodukowanej energii na kilowat mocy [Wh/Wp], ponieważ w pierwszej połowie 2019 zajmowały one wszystkie najwyższe pozycje rankingu, a Jollywood zakwalifikowało się na 3 miejscu rankingu.

Dodatkowo zostali także zakwalifikowani do listy Bloomberga „Tier 1”, Top 500 Global enterprise oraz wyróżnieni przez magazyn Photon w swoim rankingu za zdolność finansową pozycją Top 3 w kategorii „financial health”.Dodatkowo zostali także zakwalifikowani do listy Bloomberga „Tier 1”, Top 500 Global enterprise oraz wyróżnieni przez magazyn Photon w swoim rankingu za zdolność finansową pozycją Top 3 w kategorii „financial health”.