Panele fotowoltaiczne


Rynek fotowoltaiki zalewany jest olbrzymią ilością produktów o różnych parametrach jakościowych. Głównym założeniem inwestora jest, aby elektrownia fotowoltaiczna była najtańsza, przez co bardzo łatwo może zakupić, panele o niskiej jakości, które bardzo szybko ulegają degradacji wpływając negatywnie na efektywność całej instalacji. Takie panele po niedługim czasie będą wymagały wymiany, przez to zamiast zmniejszać cenę inwestycji, w rzeczywistości ją zwiększamy i to wielokrotnie.

Uszkodzenie jednego moduły wpływa na cały system, przez co niezwykle ważna jest dbałość o wszystkie elementy składowe. Głównymi zagrożeniami są nieszczelności. Powodują one rozlaminowanie warstw wykonanych z kopolimeru etylenu i octanu winylu w skrócie nazywanym EVA, co powoduje pojawianie się pęcherzyków, mogących uszkodzić ogniwo fotowoltaiczne i w konsekwencji wyłączyć z pracy cały moduł. Rozlaminowanie może pojawić się również pomiedzy warstwami foli Tedlar i EVA. Nie należy zapominać o negatywnym wpływie wilgoci, jaka może pozostać w układzie przy nieodpowiedniej metodzie suszenia. Objawia się to pojawieniem się skroplin po wewnętrznej części modułu tuż przy krawędziach.

PV System oferuje wyłącznie moduły produkowane przez sprawdzonych producentów przy użyciu wysokiej klasy komponentów. Kładziemy szczególny nacisk na kontrolę produkcji i naszych dostawców, dlatego poddajemy nasze produkty szczegółowej i restrykcyjnej kontroli jakości. Dzięki wielokrotnej kontroli wizualnej i elektrycznej jesteśmy w stanie zaoferować produkt najwyższej jakości. Takie podejście sprawia, że współpracując z nami masz pewność, że dostajesz moduł fotowoltaiczny wysokiej jakości i wydajności co zapewnia szybki zwrot z inwestycji.

Żywotność paneli fotowoltaicznych projektuje się na co najmniej 30-35 lat. Pierwsze komercyjnie produkowane panele firmy Sharp po 50 latach nadal produkują prąd. Nowoczesne technologie produkcji powodują, że żywotność obecnych systemów fotowoltaicznych będzie dłuższa niż pierwszych paneli wyprodukowanych w latach 50-tych. Niektórzy producenci gwarantują, że po 30 latach panele zachowają jeszcze co najmniej 86% początkowej mocy.

Wybierz technologię

PV System oferuje panele w 4 technologiach: moduły polikrystaliczne, monokrystaliczne, zintegrowane z budynkiem (BIPV) oraz dachówkę fotowoltaiczną. Panele posiadają niezbędne certyfikaty do użytku na terenie UE i nie tylko. Nasze przyszłościowe rozwiązania systemowe są odpowiedzią na potrzeby naszych klientów na całym świecie w zakresie zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa, żywotności i estetyki. Niezależnie od tego, czy posiadają Państwo dach spadzisty, płaski czy też wiatę garażową - mamy dla Państwa odpowiednie rozwiązanie.
Panele polikrystaliczne

Panele polikrystaliczne oferują wysoką wydajność oraz doskonały stosunek jakości do ceny. Jakość jest zapewniona przez zastosowanie najlepszych komponentów na poziomie europejskim i przeprowadzanie restrykcyjnych kontroli jakości. Wysokie osiągi ogniwa, hartowane szkło i aluminiowa ramka sprawiają, że nasze moduły są niezawodne i odporne nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych.

Panele monokrystaliczne

Panele monokrystaliczne charakteryzują się znacznie większą wydajnością w porównaniu do modułów polikrystalicznych. Ogniwa monokrystaliczne wykonane są z jednego dużego kryształu krzemu. Wyróżniają się ciemnym, niemal czarnym kolorem. Tego rodzaju ogniwa stosowane są zazwyczaj przy mocach nawet do 300 W na jeden panel o wymiarach takich jak panel polikrystaliczny.

Panele BIPV

Panele fotowoltaiczne zintegrowane z budynkiem (BIPV) zostały opracowane jako zamiennik dla konwencjonalnych materiałów budowlanych takich jak świetliki, fasady, okna, ściany i dachy. Zajmujemy się również produkcją niestandardowych produktów: wybierz swój kolor, stopień przezroczystości i grubość!

Panele elastyczne

Moduły elastyczne są niezwykle proste w montażu i po zainstalowaniu praktycznie nie wymagają obsługi. Instalacja paneli nie wymaga wiercenia, a wytrzymałość i elastyczność paneli pozwala na ich instalację w niemal dowolnym miejscu. Mimo niewielkiej grubości są wytrzymałe i przy pełnym podparciu wytrzymują nacisk do 100kg, co oznacza, że można po nich bezpiecznie chodzić.

Dachówka fotowoltaiczna

Jeśli chcesz zintegrować technologię fotowoltaiczną ze swoim domem – dachówka fotowoltaiczna to idealne rozwiązanie. Możesz pokryć swój dach w całości lub części. Dachówka chroni dom jak standardowa dachówka i dodatkowo zapewnia własne źródło energii odnawialnej. Dachówki są łatwe w montażu i wystarczą standardowe praktyki dekarskie by je zamontować.

Panele dwustronne

Ogniwa dwustronne stosowane w panelach dzięki swej aktywnej tylnej stronie pozwalają na znacznie efektywniejszą produkcję prądu. Podwójne wykorzystanie światła, dwustronność, jest oparta na rozwijanej obecnie technologii ogniw PERC, stosowanej już od ponad dwóch lat w produkcji seryjnej. Dzięki zastosowaniu szkła zarówno na przedniej i tylnej stronie znacząco wydłuża trwałość paneli.

OFEROWANE ROZWIĄZANIA


Oferując najwyższe standardy bezpieczeństwa, wytrzymałości, odporności na warunki zewnętrzne a jednocześnie łatwość montażu, zestawy PV System stanowią unikatową ofertę na rynku rozwiązań fotowoltaicznych. Zaprojektowane jako niezwykle płaskie, prezentują elegancki i harmonijny wygląd. Nadają się one zarówno do dachów pokrytych dachówkami, blachą jak i innymi materiałami.

SOLARWORLD : Ponad 40 LAT doświadczenia

W 2016 r. spoglądamy wstecz na ponad 40 lat doświadczenia w rozwoju technologii solarnej i produkcji. Pod dachem SolarWorld nasze know-how łączy się z wiedzą renomowanych firm tworząc dojrzałą technologię o wysokiej jakości.

Już ojciec nowoczesnej technologii fotowoltaicznej Bill Yerkes stworzył w 1975 r. swą firmę Solar Technology International z wizją uczynienia energii słonecznej dostępną dla każdego, a tym samym powszechnie wykorzystywaną. W kolejnych dziesięcioleciach w jego ślady poszło wiele znaczących firm, wkraczając na drogę wykorzystania Słońca jako czystego i niezawodnego źródła energii. Ich zakrojone na szeroką skalę inwestycje przyczyniły się do dalszego rozwoju technologicznego energii słonecznej.

Połączyliśmy wiedzę tych renomowanych firm, uzupełniając ją wynikami własnych prac badawczo-rozwojowych. Dlatego też marka SolarWorld jest dziś symbolem najlepszej światowej jakości. Nasz duch pionierski i nasza pasja przyczyniają się wciąż do dalszego rozwoju jakości SolarWorld. Dzięki temu zapewniamy naszym klientom rzeczywistą wartość dodaną, przynoszącą długotrwałe efekty.

Nasi klienci mogą polegać na indywidualnych, niezwykle wydajnych i inteligentnych rozwiązaniach. Na jakości wyprodukowanej, sprawdzonej i gwarantowanej przez dziesięciolecia w Niemczech. Na serwisie dostępnym w każdej chwili, również w przyszłości. Jedynie jakość SolarWorld gwarantuje tak dużo technologicznego know-how

Nową generację modułów Sunmodule cechuje szereg innowacji. Moduły są łatwe w instalacji i oferują szereg nowych możliwości zastosowania. Efektywne, stabilne i ładne - to tylko niektóre z wielu powodów, by wybrać panele fotowoltaiczne SolarWorld.

 • Nowa generacja modułów Sunmodule Plus zachwyca przemyślanymi szczegółami. Jest efektywna, wydajna, elastyczna w zastosowaniu i montażu, a na dodatek ładna. Jeszcze większa wydajność: narożniki drenażowe zapewniają większy uzysk energii. Jest to możliwe dzięki zintegrowanemu rozwiązaniu wykorzystania wody odpływowej, poprawiającemu efekt samoczyszczenia. Ponadto nowa matryca ogniw przyczynia się do zwiększenia wydajności. Większe odstępy pomiędzy ogniwami a ramą gwarantują lepsze wykorzystanie światła. Sunmodule Plus zachwyca również swoim doskonałym wyglądem.
 • Maksymalna żywotność dzięki innowacyjnemu zastosowaniu najnowszych technologii szklenia na przedniej i tylnej stronie modułu, wysoka obciążalność mechaniczna i minimalny spadek efektywności - to tylko niektóre z argumentów przemawiających za modułami Sunmodule Protect. Nowa generacja modułów to szereg kolejnych korzyści.
 • Nowy Sunmodule Bisun umożliwia nieprzerwanie wysoki uzysk: to obustronnie aktywny moduł solarny przekształcający światło z wszystkich kierunków w energię elektryczną. Dzięki temu możliwy jest wzrost uzysków nawet o 25%, na każdy zainstalowany kWp. Zastosowanie najnowszych technologii szklenia zapewnia ponadto szczególnie długą żywotność i dużą wytrzymałość na obciążenia mechaniczne. Sunmodule Bisun nadaje się szczególnie do instalacji wolnostojących oraz dachów płaskich. W przypadku zastosowania na podłożach takich jak jasny beton czy biała folia, do modułu dostaje się więcej światła, co dodatkowo zwiększa uzysk energii. Im jaśniejsze podłoże, tym więcej mocy. Jednak również na mniej optymalnych podłożach, takich jak trawa , piasek czy blacha trapezowa, ten dwustronny moduł produkuje znacznie więcej energii niż porównywalne standardowe moduły.
 • Sunmodule XL, wyprodukowany w Niemczech według restrykcyjnych standardów jakościowych, oferuje najwyższy stopień niezawodności. Zastosowanie czarnych, monokrystalicznych ogniw solarnych wysokiej mocy zapewnia moc modułów na poziomie nawet do 325 watów. Moduł solarny Sunmodule XL pracuje niezawodnie, nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych: wytrzymuje obciążenie wiatrem do 3,1 kN/m² oraz śniegiem do 8,5 kN/m² i można go stosować w strefach pustynnych, rejonach nadmorskich a także w pobliżu zakładów przetwórstwa rolnego. Sunmodule XL pozwala zaoszczędzić żywą gotówkę. W porównaniu do klasycznych modułów 60-ogniwowych, w przypadku modułu XL rezultat jest taki, jak byśmy zainstalowali o 30% więcej mocy: pozwala to na obniżenie jednostkowych kosztów systemu. Wysokie napięcie systemu oraz obciążalność prądem zwrotnym na poziomie 25A umożliwia stosowanie długich przewodów. Dzięki posiadającym dopuszczenie zaciskom po krótszej stronie modułu, otworom montażowym i kołnierzowi montażowemu na ramie możliwy jest uproszczony i elastyczny montaż. Niewielka masa modułu skraca dodatkowo czas montażu. Niezawodna eksploatacja i długa żywotność, brak początkowej straty mocy, brak PID i bezpieczeństwo otwartego punktu łączności z internetem stanowią warunki do osiągania długoterminowych korzyści z eksploatacji. Udokumentowana wysoka sprawność nawet przy słabym nasłonecznieniu oraz bardzo dobre współczynniki temperaturowe potwierdzone zostały przez niezależne pomiary przez PVEL w USA, co wyraźnie uwidacznia się w symulacjach komputerowych Państwa projektów. Ponadto na Sunmodule XL udzielamy naszej liniowej gwarancji mocy na okres 25 lat oraz 10-letniej gwarancji na produkt: czysta korzyść dla projektantów i inwestorów.
Bruk-Bet Solar

Pewna przyszłość – wiodące rozwiązania do produkcji energii elektrycznej ze Słońca prosto z Polski

W 2008 roku została założona spółka GEORYT, gdzie na początku swojej działalności koncentrowała się na rozwoju firmy poprzez zwiększenie jej wydajności a także stałe podnoszenie jakości oferowanych produktów. W 2011 roku otwarto nową fabrykę pod nazwą Georyt Solar – zajmującą się produkcją modułów fotowoltaicznych.

Nasz zakład produkcyjny mieści się w Tarnowie - jego wydajność roczna wynosi 35 MW. Firma Bruk - Bet Solar jest w czołówce polskich producentów oferujących wysokiej jakości moduły fotowoltaiczne i BIPV. W 2014 roku Georyt Solar dokonał konsolidacji z grupą Bruk-Bet i od kwietnia funkcjonujemy pod marką Bruk-Bet Solar.

Bruk-Bet Solar jest wyposażony w półautomatyczna linię produkcyjną pozwalającą osiągnąć wysoką jakość produktów. Nasz nowy EL Tester gwarantuje pozycję Bruk-Bet Solar na pozycji lidera w Polsce. Produkty wytwarzane przez naszą firmę posiadają europejskie komponenty, istnieje również możliwość produkcji modułów z wykorzystaniem europejskich płytek krzemowych – są to produkty z klasy PREMIUM.

Opierając się na naszym 10 letnim doświadczeniu w światowej branży PV z całą pewnością możemy powiedzieć, że jesteśmy pionierami w polskiej fotowoltaice. Nasz doświadczony zespół staje w obliczu nowych wyzwań i prezentuje produkt i możliwości firmy wielu partnerom z całego świata. Jesteśmy otwarci na wielopoziomową współpracę z klientem na dojrzałych rynkach międzynarodowych. Zespół posiada wieloletnie doświadczenie w produkcji OEM na rynkach europejskich.

Najważniejsze cechy produktów Bruk-Bet Solar:

 • wysoka sprawność modułów dzięki najwyższej jakości stosowanych technologii,
 • wysoka odporność na zanieczyszczenia soli i amoniaku,
 • produkty Bruk-Bet Solar przeszły pozytywnie testy odporności ogniowej,
 • powłoka przeciwodblaskowa wysokiej absorpcji światła słonecznego,
 • zgodnie z wysokimi oczekiwaniami naszych klientów postanowiliśmy zaoferować unikatowe produkty certyfikowane PID ( produkty wolne od degradacji środowiskowych)

Bruk-Bet Solar podkreślając najwyższą jakość oferowanych produktów gwarantuje:

 • udzielenie 12 letniej gwarancji na moduły,
 • 10 letnią wydajność elektryczną na poziomie 90 %,
 • 25 letnią wydajność elektryczną na poziomie 83 %
IBC Solar AG

IBC SOLAR jest już ponad 30 lat jednym z wiodących specjalistów w dziedzinie fotowoltaiki na świecie oferującym kompletne rozwiązania do wytwarzania prądu z promieniowania słonecznego.

Innowacyjne produkty i sprawdzona jakość są podstawą naszych działań. Dotyczy to również naszych własnych linii paneli, w których gwarantujemy najwyższą jakość.

Panele fotowoltaiczne IBC EcoLine i IBC PremiumLine oferują wyjątkową wydajność i wysoką wydajność oraz unikalną 25-latnią gwarancję liniowego zasilania. Oznacza to, że możesz być pewien, że nawet po wielu latach Twój system fotowoltaiczny będzie działał prawie tak dobrze jak w pierwszym dniu. W ciągu długiego okresu można uzyskać możliwie najlepszą możliwą wydajność i oszczędności budżetu.

Najważniejszym parametrem dla spółki IBC SOLAR jest jakość jej wyrobów. W tym celu wszystkie elementy przechodzą, już na etapie przyjęcia towaru, przez kontrolę w ramach certyfikowanego procesu DIN ISO 2859-1. Oprócz tego, wewnętrzny zespół kontroli jakości prowadzi liczne wyrywkowe kontrole, w ramach których szczegółowo sprawdzane są wszystkie parametry techniczne wyrobów.

To jeszcze nie wszystko. Aby spółka IBC SOLAR mogła oferować systemy na najwyższym poziomie technicznym, testuje je również na swojej farmie doświadczalnej w naturalnych warunkach atmosferycznych. Firma prowadzi też regularne flash-testy w celu skontrolowania parametrów elektrycznych oraz sprawdza trwałość prowadząc własne badania w komorach klimatycznych.

Moduł może być wydany z magazynu i przekazany klientom wyłącznie wtedy, gdy spełni wszystkie wymagania i przejdzie przez wspomniane testy. Dzięki temu klienci mają gwarancję wysokiej jakości dostarczonych elementów. Ponad 160 tys. instalacji, dysponujących łączną mocą ponad 2,7 GWp oraz ponad trzydziestoletnie doświadczenie firmy IBC SOLAR mówią same za siebie.

Podczas gdy większość azjatyckich producentów tradycyjnych modułów krzemowych oferuje wyłącznie dziesięcioletni okres gwarancji, niemiecka spółka IBC SOLAR postanowiła w zeszłym roku podwyższyć tę gwarancję do 15 lat. Nowa gwarancja IBC SOLAR obejmuje moduły fotowoltaiczne własnej linii „PolySol“ i „MonoSol“. W ten sposób spółka IBC SOLAR pragnie podkreślić wysoki poziom jakości i trwałość swoich produktów.

X-DISC

X-DISC jest polską firmą, o polskim kapitale, która działa na rynku od 2003 roku. Jedną ze specjalizacji jest produkcja modułów fotowoltaicznych. Wytwarzane są moduły standardowe i elastyczne oraz moduły na potrzeby systemów BIPV. Obecnie zatrudnionych jest ponad 80 specjalistów a produkcja odbywa się na dwóch nowoczesnych liniach produkcyjnych. Woczna produktywność wynosi 65MW.

Moduł ACTIVESOL FLEX o mocy szczytowej 150Wp to idealne rozwiązanie, gdy dysponujemy akumulatorem o pojemności powyżej 5Ah, a z urządzeń elektrycznych korzystamy sezonowo ale regularnie (np. w czasie wakacji). Panel ma wystarczającą moc, aby zapewnić ciągłą pracę urządzenia elektrycznego, które w ciągu doby pobiera nie więcej niż 26W/h. Energia wyprodukowana przez jeden moduł w ciągu dnia wystarczy na: ponad 21 godzin pracy żarówki 30W, 5 godzin pracy lodówko-zamrażarki, prawie 7 godzin pracy telewizora LED 40”, niemal 11 godzin pracy lodówki turystycznej, ponad 7 godziny pracy laptopa. Moduły ACTIVESOL FLEX są niezwykle proste w montażu i po zainstalowaniu praktycznie nie wymagają obsługi. Instalacja paneli nie wymaga wiercenia, a wytrzymałość i elastyczność paneli pozwala na ich instalację w niemal dowolnym miejscu. Mimo niewielkiej grubości panele ACTIVESOL FLEX, są wytrzymałe i przy pełnym podparciu wytrzymują nacisk do 100kg, co oznacza, że można po nich bezpiecznie chodzić. Mogą też być montowane nawet na zakrzywionej powierzchni.

Zalety w skrócie

Znak kontroli „Power controlled”, przyznawany przez instytucję TÜV Rheinland, gwarantuje, że podana moc nominalna modułów jest regularnie monitorowana, a ich praca jest zgodna z podawanymi parametrami mocy. Granica błędu względem danych TÜV wynosi maksymalnie 2 procent.

Pozytywna tolerancja mocy gwarantuje maksymalną efektywność instalacji. Na rynek trafiają jedynie takie moduły słoneczne, które przeszły testy mocy i osiągnęły podaną lub większą moc nominalną. Tolerancja mocy wynosi od -0 Wp do +5 Wp.

Gwarancje najkorzystniejsze dla klienta: dzięki 25-30 letniej gwarancji gwarancji stałej mocy na moduły słoneczne 10-15 letniej rękojmi na produkt a także szeregu innym gwarancjom związanym z jakością i serwisem, oferujemy Państwu bezpieczeństwo i spokój przez wiele długich lat.

Sprawdzona jakość

Dzięki dokładnym testom gwarantujemy najwyższą jakość. Nasze produkty poddawane są również regularnym kontrolom i certyfikacji w zakresie bezpieczeństwa, obciążalności i żywotności w ramach testów niezależnych. Jakość jest bowiem najlepszym gwarantem wieloletniego bezpieczeństwa Państwa inwestycji. Produkty PV System to najlepszy wybór na lata.