fbpx

Dlaczego pompa ciepła monoblock jest idealnym rozwiązaniem dla nowych instalatorów?

Chcesz dowiedzieć się czym są pompy ciepła monoblock i jakie korzyści dla Ciebie (instalatora)
i Twoich Klientów niesie montaż tych właśnie urządzeń? Jeśli TAK, to ten tekst jest dla Ciebie.

Montaż pompy ciepła monoblock jest prosty i szybki, ponieważ jest ona fabrycznie napełniona czynnikiem roboczym przez producenta i w pełni hermetyczna. Montaż taki jest też obarczony znacznie mniejszym ryzykiem ewentualnych błędów instalatorskich. Dlatego jeśli jesteś nowy na rynku pomp ciepła to szybko nauczysz się fachowej instalacji. Jako Instalator musisz wykonać montaż hydrauliczny i elektryczny – nie bierzesz na siebie wykonania połączeń freonowych.

Jak jest zbudowana pompa ciepła typu monoblock?

Pompy monoblokowe, są produkowane i w całości montowane w fabryce. Najlepszym miejscem do ich zamontowania jest zewnętrzna strona budynku. Każda pompa, niezależnie od producenta, zawsze posiada niezbędne elementy, takie jak parownik, wentylator, skraplacz, zawór rozprężony oraz sprężarka. Oczywiście wszystkie te elementy znajdują się w jednym urządzeniu.

 

Aktualnie, wychodząc na przeciw wszystkim Instalatorom, na rynku są dostępne kompletne kotłownie, których montaż jest tak intuicyjny, że daje szansę na zainstalowanie kompletnej kotłowni w domu Klienta w jeden dzień.

Takie rozwiązanie daje m.in. oferowany przez nas system Makroterm 

 

blank

Korzyści z pompy ciepła monoblok

Monoblok jest skutecznym i bez wątpienia ekologicznym rozwiązaniem, z którego korzysta coraz więcej właścicieli domów. Aktualnie, zainteresowanie tego typu rozwiązaniami grzewczych rośnie również wśród właścicieli firm. Szczególnie tych którzy mają zamontowaną instalację fotowoltaiczną lub planują jej montaż.  Zamontowana na zewnątrz nie zajmuje powierzchni mieszkalnej, ogrzewa pomieszczenia zimą i może chłodzić gorące powietrze latem. 

CO WAŻNE!

 Pompa ciepła monoblok nie wymaga też rejestracji w Centralnym Rejestrze Operatorów oraz corocznych, oczywiście płatnych, kontroli szczelności. Jeżeli więc szukasz dobrej pompy ciepła, koniecznie rozważ monoblok.

KOTŁOWNIA Z POMPĄ CIEPŁA W JEDEN DZIEŃ

Sprawdź, jakie zestawy z pompą ciepłą są już dostępne od ręki w naszej hurtowni