fbpx

Niepewna przyszłość fotowoltaiki. Co nasz czeka? Jakie konkretnie zmiany nastąpią? Tego nie wie nikt. Fotowoltaika nadal będzie opłacalna, ale bez wątpienia wydłuży się czas zwrotu inwestycji. Jak przygotować się do nieuchronnej rewolucji?

Planując założenie instalacji fotowoltaicznej należy zweryfikować ile urządzeń będzie zasilanych wyprodukowaną energią. Chcąc przyspieszyć czas zwrotu z inwestycji można zwiększyć auto konsumpcję. Z pomocą przychodzą tutaj producenci sprzętów. Wystarczy zamontować baterię magazynową aby nie było konieczności odsyłania 100% nadwyżek wyprodukowanej energii do sieci energetycznej. Powstałe chwilowe nadwyżki są  magazynowane w akumulatorach i wykorzystywane w momentach zwiększonego zapotrzebowania na energię.

blank

Dla osób, które już posiadają instalację fotowoltaiczną idealnym rozwiązaniem jest bateria magazynowa AMASS (SOFAR SOLAR). Urządzenie to  pozwala na bezinwazyjne dołączenie jej do już istniejących instalacji. Dzięki temu zyskujesz więcej. Po pierwsze rozliczasz się nadal na „starych” zasadach a dodatkowo obniżasz koszty eksploatacji budynku, wykorzystując energię wyprodukowaną przez instalację np. do ogrzewania domu, wody lub zasilania akumulatora auta elektrycznego.

Bateria magazynowa AMASS (SOFAR SOLAR) to wielopoziomowe zarządzanie energią i dłuższe życie baterii. Zastosowane wysokowydajne procesory gwarantują lepszą stabilność i wysoką kompatybilność z system zarządzania instalacją budynku.