Systemy fotowoltaiczne

PV System łączy wysoką jakość instalacji fotowoltaicznych z bardzo dobrą ceną. Dzięki naszemu doświadczeniu, wypracowanym relacjom biznesowym z dostawcami komponentów niezbędnych do budowy elektrowni, oferujemy naszym klientom wyjątkowo konkurencyjne ceny, stosując jedynie sprawdzone technologie. Dzięki temu jesteśmy wiarygodnym partnerem. W sytuacjach gdzie znaczenie mają zarówno jakość stosowanych rozwiązań, jak i cena gotowych instalacji – jesteśmy pewni, że proponujemy sprawdzone technologie, stanowiące solidną podstawę wielu inwestycji, których podstawą jest poprawa bilansu energetycznego, dywersyfikacja źródeł ciepła bądź energii, lub też zadania z zakresu poprawy jakości powietrza czy szeroko rozumianej ochrony środowiska. Oferujemy instalacje indywidualnie zaprojektowane, z uwzględnieniem potrzeb każdego inwestora, tak od strony zapotrzebowania na energię, jak i możliwości inwestycyjnych. Dzięki usługom związanym z przygotowaniem dokumentacji projektowej bądź samego uzyskania warunków technicznych przyłączenia do sieci energetycznej, PV System spełnia rolę eksperta w swojej branży, otwartego na nowe wyzwania.
Energia do domu

Panele słoneczne pozwalają wyprodukować energię wszędzie gdzie występuje światło słoneczne. Zapewniają ochronę przed wzrostem cen za energię elektryczną i redukcję rachunków.

Energia dla firmy

Instalacje fotowoltaiczne są najczęściej wybieranym przez przedsiębiorstwa naturalnym źródłem energii. Umożliwiają redukcję kosztów prowadzonego biznesu zwiększając jego efektywność oraz zapewniają ciągłość w dostawach prądu.

Energia dla zysku

Farma fotowoltaiczna ma charakter czysto inwestycyjny, nastawiony na maksymalizację zysków. Dzięki spadkom cen elementów instalacji PV oraz licznym dotacjom przedsiębiorcy coraz chętniej inwestują w technologie solarne.

Energia dla rolników

Każdy rolnik w większym lub mniejszym stopniu zetknął się ze sprawą odnawialnych źródeł energii. W krajach zachodniej Europy - zwłaszcza w Holandii i Niemczech stanowią znaczącą część dochodów dla tamtejszych gospodarzy.

Energia dla JST

Szkoły, obiekty sportowe i kulturalne to dobre miejsca do promowania ideii ekologicznych. Celem działań prowadzonych przez JST jest budowa świadomości wśród mieszkańców dotycząca wykorzystania odnawialnych źródeł energii dla osiągnięcia konkretnych korzyści.

Energia na zapas

Zmniejszenie zużycia energii a jednocześnie wydłużenie czasu zasilania awaryjnego w serwerowniach jest jednym z głównych zagadnień przy budowie i eksploatacji tego typu obiektów. Wsparcie z instalacji fotowoltaicznej rozwiązuje te problemy.

OFEROWANE ROZWIĄZANIA


Oferując najwyższe standardy bezpieczeństwa, wytrzymałości, odporności na warunki zewnętrzne a jednocześnie łatwość montażu, zestawy PV System stanowią unikatową ofertę na rynku rozwiązań fotowoltaicznych. Zaprojektowane jako niezwykle płaskie, prezentują elegancki i harmonijny wygląd. Nadają się one zarówno do dachów pokrytych dachówkami, blachą jak i innymi materiałami.

Energia dla domu

Twoje rachunki za energię elektryczną będą mogły spaść niemal do zera! Odpowiedni dobór urządzeń i przewidziane w projekcie Ustawy o odnawialnych źródłach energii zmiany w sposobie rozliczeń z zakładem energetycznym spowodują, że Twoje rachunki za energię elektryczną będą mogły spaść nawet 0 85%.

3kW elektrowni wytworzy ok. 3 000 kWh energii, którą możesz zużyć na codzienne potrzeby domowników np. zasilenie pompy ciepła, klimatyzacji, sprzętów AGD itd., niezależnie od zakładu energetycznego. Rocznie zaoszczędzisz około 1950 zł (1950 PLN = 3 000 kWh x 0,65 PLN/kWh, średni koszt 1 kWh energii), ponieważ jest to porcja energii elektrycznej, której nie trzeba kupować od zakładu energetycznego

Powyższa kalkulacja została przygotowana jako przykład, jednak docelowa wielkość instalacji zależeć będzie od potrzeb domowników.. Najbardziej popularna jest instalacja umieszczona na dachach budynków zarówno mieszkalnych, jak i gospodarczych.

Energia dla biznesu

Płać mniej za energię. Instalacja fotowoltaiczna to pewna inwestycja dopasowana do Twoich potrzeb. Instalacje do 40 kWp objęte są szeregiem ułatwień dla inwestora:

 • uproszczone procedury przyłączania do sieci
 • brak kosztów przyłączenia do sieci ze strony operatora sieci dystrybucyjnej
 • uproszczone procedury uzyskiwania pozwoleń administracyjnych związanych z budową
 • możliwość zużycia energii na potrzeby własne

Aktualne rozwiązanie powoduje, że wyprodukowaną energię opłaca się zużywać na potrzeby własne, a nadwyżki sprzedaje się do sieci energetycznej.

Farmy fotowoltaiczne

W naszej ofercie znajduje się budowa farm fotowoltaicznych w oparciu o podzespoły najlepszych producentów. Naszym Klientom oferujemy kompleksowe wykonanie zlecenia: od projektowania, przez pomoc w realizacji formalności, wybranie najlepszych komponentów, budowę, po uruchomienie i serwis instalacji fotowoltaicznej. W szczególności oferujemy:

 • studium wykonalności systemów fotowoltaicznych
 • opracowanie dokumentacji projektowej systemu fotowoltaicznego
 • realizację pozwolenia na budowę
 • wykonanie systemu fotowoltaicznego „pod klucz”
 • realizację pozwolenia na przyłączenie do sieci
 • pomoc przy uzyskaniu koncesji na wytwarzanie energii elektrycznej
 • monitoring systemu
Zabudowy i zadaszenia

Zadaszenia tarasów i ogrody zimowe z użyciem szkła i aluminium to zapewnienie kontaktu z naturą i miejsce połączenia domu z jego naturalnym otoczeniem. To unikalny sposób ochrony przed deszczem, śniegiem oraz nadmiernym nasłonecznieniem. Integracja zestawów szklanych z systemami fotowoltaiki oferuje dodatkową korzyść jaką jest produkcja ekologicznej energii elektrycznej. Energia ta może zostać wykorzystana lokalnie na potrzeby zasilania urządzeń domowych a ewentualna nadwyżka oddana do sieci energetycznej. Dodatkowo zestawy szklane zadaszenia tarasów i ogrodów zimowych mogą zostać wzbogacone o tzw. szkło grzejne No-Frost, zapobiegające np. zaleganiu śniegu na dachu zabudowy czy tez ogrzewające pomieszczenie w zimie.

BIPV - Systemy zintegrowane z budynkiem

Panele fotowoltaiczne zintegrowane z budynkiem (BIPV) zostały opracowane jako zamiennik dla konwencjonalnych materiałów budowlanych takich jak świetliki, fasady, okna, ściany i dachy. Idea polega na dostosowaniu modułów PV do różnorodnych aplikacji w budynku, w tym głównie jako elementów stanowiących alternatywę dla tradycyjnych elementów konstrukcyjnych.

Wielofunkcyjność, to pojęcie, które jest głównym hasłem BIPV – oprócz roli dostarczania energii do budynku, z którym jest zintegrowany, w wielu przypadkach jest także instalacją reprezentatywną, która wyróżnia się wśród otoczenia.

Integracja z dachem

Dzięki temu rozwiązaniu uzyskasz niezwykle estetyczny wygląd swojej elektrowni słonecznej. System jest specjalnie przystosowany do szybkiej i prostej instalacji. Specjalne kanały chłodzące zapewniają optymalizację mocy elektrowni. Doskonałe rozwiązanie dla budynków modernizowanych i nowopowstających.

GSE Integration Kit oferuje znaczące korzyści.

 • Całkowicie wodoszczelny: zapewnia pełną szczelność systemu fotowoltaicznego
 • Elastyczny: osiągany dowolny typ konfi guracji (krajobraz, portret, U-kształtny, Piramida, itp.), na każdym rodzaju dachu
 • Odporny na wstrząsy
 • Odporny na klimat (od -20 ° C do 100 ° C)
 • W 100 % nadaje się do recyklingu
Carport – funkcja garażu samochodowego

Instalacje fotowoltaiczne mogą być instalowane na dachach, wolnej przestrzeni lub na wiatach. Coraz częściej montuje się instalacje fotowoltaiczne na zadaszeniach parkingowych, tzw. Carportach. Carport może stanowić dodatkową powierzchnię dla instalacji PV spełniając jednocześnie rolę ochrony samochodu.

Solar Carport to kolejny krok, po rozwiązaniach zapewniających produkcję energii elektrycznej dla potrzeb własnych budynków biurowych, czy domów jednorodzinnych, które wpisuje się w ideę rozproszonej produkcji energii elektrycznej, tak ważnej z punktu widzenia decentralizacji zarządzania energią oraz wykorzystania do produkcji energii innych źródeł niż paliwa konwencjonalne. Biorąc pod uwagę rozwój branży samochodów elektrycznych, może to być rozwiązanie, które coraz częściej będziemy spotykać na swojej drodze.

Systemy autonomiczne

Systemy Off-Grid - zwane również systemami autonomicznymi - to systemy fotowoltaiczne niewymagające podłączenia do publicznej sieci elektroenergetycznej, produkujące energię elektryczną przy wykorzystaniu naturalnego promieniowania słonecznego.

Generowana przez panele fotowoltaiczne energia elektryczna jest magazynowana w akumulatorach lub wykorzystywana na bieżące potrzeby użytkownika. Systemy te mogą dostarczać użytkownikowi energię zarówno w postaci prądu stałego 12/24/48 V jak i prądu przemiennego 230V. Rozwiązanie to sprawdza się głownie tam, gdzie nie występuje możliwość przyłączenia odbiorników energii elektrycznej do sieci elektroenergetycznej – działki, ośrodki rekreacyjne, tereny górskie itp. - wszędzie tam, gdzie przy łączenie to nie ma podstaw ekonomicznych lub tam, gdzie konwencjonalne zasilanie w energię elektryczną jest mało wydajne, niestabilne lub wręcz niemożliwe.

Dachówka fotowoltaiczna

Zastosowane przez nas rozwiazanie polega na połączeniu w jednym wyrobie panela fotowoltaicznego i dachówki czyli pokrycia dachowego - BIPV. Dachówka fotowoltaiczna została zaprojektowana tak, aby uchronić się od coraz wyższych rachunków za energię bez uszczerbku na stylu. Jeśli chcesz zintegrować technologię fotowoltaiczną ze swoim domem – dachówka fotowoltaiczna to idealne rozwiązanie. Możesz pokryć swój dach w całości lub części. Dachówka chroni dom jak standardowa dachówka i dodatkowo zapewnia własne źródło energii odnawialnej. Dachówki są łatwe w montażu i wystarczą standardowe praktyki dekarskie by je zamontować.

Dachówkę solarną mocujemy dokładnie tak samo jak typową dachówkę ceramiczną, za pomocą wkrętów bezpośrednio do łat lub innych płaszczyzn skośnych. Pozwala to na stosowanie naszych paneli fotowoltaicznych na typowych dachach skośnych, baz konieczności jakiegokolwiek ich specjalnego przygotowania, dotyczy to zarówno nowych dachów jak i eksploatowanych od wielu lat.

Panele elastyczne

Panele elastyczne są niezwykle proste w montażu i po zainstalowaniu praktycznie nie wymagają obsługi. Instalacja paneli nie wymaga wiercenia, a wytrzymałość i elastyczność paneli pozwala na ich instalację w niemal dowolnym miejscu. Mimo niewielkiej grubości panele, są wytrzymałe i przy pełnym podparciu wytrzymują nacisk do 100kg, co oznacza, że można po nich bezpiecznie chodzić. Mogą też być montowane nawet na zakrzywionej powierzchni.

Panele elastyczne dedykowane są do pracy na łodziach i jachtach. Materiały użyte do ich produkcji, są najwyższej jakości. Odporne na działanie wody morskiej i promieni UV. Mogą być wykorzystwane również do inny celów, jak kampery, kajaki, piesze wyprawy. Energia wyprodukowana przez jeden moduł 150Wp w ciągu dnia wystarczy na: ponad 21 godzin pracy żarówki 30W, 5 godzin pracy lodówko-zamrażarki, prawie 7 godzin pracy telewizora LED 40”, niemal 11 godzin pracy lodówki turystycznej, ponad 7 godziny pracy laptopa.

Zarządzanie inwestycją

Zdobyte doświadczenie pozwoliło nam opracować skuteczny proces zarządzania na dużą skalę od początku do końca, oszczędzając czas i pieniądze. Zapewniamy kompleksową realizację projektu oraz budowę instalacji fotowoltaicznych w systemie „pod klucz”. Jako innowacyjne przedsiębiorstwo przemysłu fotowoltaicznego oferujemy dokładnie pasujące rozwiązania i indywidualny układ przy planowaniu. Wiemy, że każda inwestycja jest inna, dlatego nasi doświadczeni konsultanci będą z wami, aby poprowadzić waszą inwestycję przez meandry administracyjno-prawne, a nasz zespół inżynierów przygotuje projekt elektrowni w oparciu o cele finansowe, realia architektoniczne i infrastrukturę elektroenergetyczną. Projektując systemy fotowoltaiczne rekomendujemy stosowanie wyłącznie sprawdzonych i markowych technologii. Dbamy o odpowiedni dobór poszczególnych elementów instalacji solarnej, gdyż od nich zależy wydajność, żywotność i bezawaryjność systemu przez cały okres eksploatacji.

Przejmij kontrolę nad kosztami energii.

Nadzieja jest dobra, ale monitoring jest lepszym rozwiązaniem. Oferujemy rozwiązania inteligentnego zarządzania zużyciem energii i zaawansowanego monitoringu sprawiające że instalacja pracuje efektywniej.

Wiodące rozwiązania

Na rynku fotowoltaicznym dochodzi obecnie do dużych zmian technologicznych. Solarna produkcja stopniowo opuszcza tradycyjne systemy i coraz bardziej koncentruje się na inteligentnych rozwiązaniach i optymalizacji produkcji. Z małej branży, która początkowo znajdowała się na skraju interesów sektora solarnego, stała się w ciągu kilku lat najszybciej rozwijająca się dziedzina przemysłu solarnego. Smart technologie są w wielu krajach głównym trendem instalacji solarnych, nie tylko w małych systemach na budynkach mieszkalnych, ale stopniowo zyskują duży udział na rynku większych systemów komercyjnych. Powodem są niebywałe korzyści w porównaniu z tradycyjną technologią inwerterów, ale także stały spadek ich cen.

Wyzwanie transformacji energetyki

Stoimy obecnie w obliczu wyzwania związanego z transformacją w sektorze energetycznym. Oznacza to koniec dla wegla kamiennego, oleju opałowego i energii jądrowej. Chociaż trend rozwoju w ciągu ostatnich lat zmierza już w kierunku odnawialnych źródeł energii, takich jak ogniwa fotowoltaiczne, coraz wyraźniej zarysowuje się potrzeba bardziej kompleksowego podejścia i systemów. Nasze przyszłościowe rozwiązania systemowe są odpowiedzią na potrzeby naszych klientów w zakresie zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa, żywotności i estetyki. Niezależnie od tego, czy posiadają Państwo dach spadzisty, płaski czy też wiatę garażową - mamy dla Państwa odpowiednie rozwiązanie...

Zarządzanie energią

System z zarządzania energią pełni rolę centrali. Gwarantuje to nie tylko kompleksowe monitorowanie, ale także analizę i wizualizację wszystkich odpowiednich przepływów energii w domu. Ponadto system prognozuje również produkcję energii fotowoltaicznej i jej zużycie oraz planuje poszczególne zadania.

Monitoring i kontrola instalacji

Usługa monitoringu realizowana przez PV System to najlepsze zabezpieczenie. PV System zapewnia Ci w pełni automatyczny i kompleksowy pakiet, który zapewni Ci najlepszą efektywność oraz kontrolę zarówno nad produkcją, jak i konsumpcją energii. Możesz zaufać najwyższej jakości światowego lidera monitoringu i z łatwością wykrywaj spadki mocy.

Magazyny energii

W przypadku instalacji fotowoltaicznych większość energii produkowanej jest w ciągu dnia. W typowym gospodarstwie domowym większość energii elektrycznej zużywana jest wieczorami lub wczesnym rankiem, kiedy produkcja jest znikoma. Budowa magazynów energii zwiększa stabilność dostaw energii wyprodukowanej z PV a co za tym idzie zwiększa popularność systemów energetyki odnawialnej.

Postęp technologiczny

Każdego dnia dążymy do coraz to doskonalszych rozwiązań. Jest to widoczne w naszej technologii. Dowiedz się, jak osiągamy przyszłość energetyki już dzisiaj.

Obsługa posprzedażowa

Obsługa posprzedażowa obejmuje cały pakiet czynności zarówno administracyjnych związanych ze zgłoszeniami do zakładów energetycznych, doradztwem w zakresie przepisów, pomocą i szkoleniami z obsługi urządzeń jak również wszelkich aktywności związanych z konserwacją i utrzymaniem systemów w dobrym stanie technicznym.